CEREC 3D TECHNOLOGIJA

NAUJIENA MŪSŲ KLINIKOJE – CEREC 3D TECHNOLOGIJA !

Siekiant maksimaliausios kokybės, nuo šiol mūsų klinikoje pradėta naudoti pasaulyje pripažinta pažangiausia pažeistų dantų atstatymo technologija – CEREC CAD/CAM (angl. computer-aided design and computer-aided manufacturing).

Esame vieni iš nedaugelių Lietuvoje sėkmingai taikantys CEREC 3D technologiją!!!

CEREC 3D technologija ypatinga tuo, kad ją sudaro kompiuterinė danties skenavimo ir modeliavimo sistema (CAD) bei labai tikslus mikroprocesoriaus valdomas restauracijų gaminimo prietaisas (CAM).

Naujos gydymo metodikos dėka galima atlikti tvirtas, tikslias ir estetiškas keramikos restauracijas – užklotus, vainikėlius, laminates ir dalinius vainikėlius – jų gamybą vykdant tiesiogiai klinikoje. Tokiu būdu pasiekiamas ne tik efektyviausias dantų atstatymo rezultatas, bet ir sutrumpinamas gydymo laikas.

Kaip veikia CEREC 3D technologija?

Prieš skenuojant dantį CEREC kamera, pažeista danties dalis yra nušlifuojama.  CEREC sistemoje skaitmeninių atspaudų nuėmimui naudojamas labai tikslus – iki 19 mikronų tikslumo – 3D lazerinis skeneris CEREC Bluecam. Lazerinis skenavimas yra maksimaliai greitas, patogus.

Iš gautos informacijos apie skenuojamą dantį, gretimus dantis, sąkandžio ypatumus, ar net pagal bet kur burnoje esančio nors vieno sveiko danties paviršiaus morfologiją sukuria pažeistam dančiui reikalingos formos, spalvos, krypties ir panašiai restauraciją. Jei kokios nors reikšmingos informacijos trūksta, tai pagal atliktus skaitlingus odontologinius mokslinius tyrimus pati techninė ir programinė įranga pasiūlo pažeisto danties formą ir kitus parametrus.

Kai restauracija sumodeliuota kompiuteryje, tikslūs modelio duomenys perduodami frezavimo įrangai, kuri per 10-15 minučių iš keramikos blokelio išpjauna tikslią restauraciją, paruoštą cementavimui.

Pagaminta restauracija pamatuojama,  papildomai dažoma, glazūruojama ir galutinai pricementuojama.

Kokie pagrindiniai privalumai?

Šis danties restauravimo būdas yra be galo tikslus ir greitas. Restauracijos pagaminimas ir jos pricementavimas  gali būti sutrumpintas iki 3-4 val. Taip pat keramikinė restauracija yra artima danties audinių struktūrai, pasižymi tvirtumu ir estetika.