Naujienos

Biodentinas ™

Kas yra Biodentinas™? Tai biologiškai aktyvus dentino pakaitalas. Kokiais gydymo atvejais naudojamas Biodentinas? Ši medžiaga naudojama siekiant ilgesnį laiką išlaikyti  dantų gyvybingumą. Tokiu būdu yra atitolinamas ar net išvengiamas endodontinis dantų gydymas. Kuo pasižymi Biodentinas? Pasižymi panašiomis mechaninėmis savybėmis, kaip ir sveikas dentinas, todėl tinka atstatyti vainiko ir danties šaknies dentinui. Jis sudaro labai glaudų ryšį…
Skaityti..

Nuo 2012.12.17 Užupio odontologijos centras pasirašė sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa, todėl Vilniaus regionui priklausantiems vaikams nuolatiniai dantys nemokamai dengiami silantais!

Taip pat rementis nuo 2009 m. spalio 1 dienos įsigaliojo nauja dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau - PSDF) biudžeto tvarka. Pagal šią tvarką teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:

  • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
  • vaikai iki 18 metų, kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 33-807) 2 straipsnyje;
  • asmenys, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais asmenys.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Ką verta žinoti po danties šalinimo

Kiek laiko trunka danties rovimas? Pašalinti dantį mūsų klinikoje užtrunka nuo 5 iki 30 minučių. Kodėl negalima skalauti po danties rovimo? Po danties ar šaknies rovimo kurį laiką gali pakraujuoti iš žaizdos. Labai svarbu, kad susidarytų kraujo krešulys, nes tai viena iš pagrindinių greito gijimo sąlygų.Skalavimo metu yra rizika, kad susidaręs krešulys išsiskalaus. Ar gali…
Skaityti..

Mikroskopas odontologo darbe

  • IMAG0117_1

Reikalavimai, keliami endodontinio gydymo kokybei per pastaruosius dešimtmečius išaugo. Tai yra susiję su naujų technologijų atsiradimu.

Mikroskopas – viena tokių būtinybių šiuolaikinėje odontologinėje klinikoje. Jis ypač būtinas efektyviam endodontiniam (danties šaknų kanalų) gydymui. Neretai tik mikroskopo dėka pavyksta aptikti ketvirtą krūminio danties kanalą ar užkalkėjusius kanalus, ištaisyti nesėkmingo endodontinio gydymo komplikacijas kaip pvz. šaknies viršūnės perforaciją, taip pat esant būtinybei pašalinti šaknies kanalo kaiščius bei lūžusius instrumentus.

Nekokybiškai sugydyti dantų šaknų kanalai - tai dažnai persistuojančios infekcijos visame organizme šaltinis.

Infekcija, esanti dantų šaknų kanaluose, nukeliauja į aplinkinius audinius, sukeldama kaulinę destrukciją pačiame žandikaulyje. Negydomas toks dantis po kurio laiko bus pasmerktas ištraukti. Taigi neretai tik mikroskopas leidžia specialistui būti tikram, kad tikrai viskas padaryta tinkamai ir iki galo.

Mūsų klinikoje naudojamas žymios vokiečių firmos Carl Zeiss mikroskopas leidžiantis preciziškai gydyti dantų šaknų kanalus.

Mikroskopija - nauja dantų gydymo kokybė. Operacinė mikroskopija visais atvejais ženkliai padidina sėkmingo endodontinio gydymo tikimybę – mikroskopu endodontas mato daug kartų padidintą idealiai apšviestą vaizdą, kurio paprasčiausiai negalima pamatyti plika akimi. Danties šaknų kanalų gydymas visada precizinis darbas – taigi jam būtini preciziniai instrumentai!

Jeigu jums siūlo rauti skaudamą dantį – raskite keletą minučių ir būtinai pasikonsultuokite su naujausius endodontijos pasiekimus žinančiais gydytojais, galbūt jūs dar galite išsaugoti savo dantį!