Ką verta žinoti po danties šalinimo

Kiek laiko trunka danties rovimas?

Pašalinti dantį mūsų klinikoje užtrunka nuo 5 iki 30 minučių.

Kodėl negalima skalauti po danties rovimo?

Po danties ar šaknies rovimo kurį laiką gali pakraujuoti iš žaizdos. Labai svarbu, kad susidarytų kraujo krešulys, nes tai viena iš pagrindinių greito gijimo sąlygų.Skalavimo metu yra rizika, kad susidaręs krešulys išsiskalaus.

Ar gali atsirasti patinimas?

Nedidelis patinimas po chirurginės intervencijos – normali organizmo reakcija. Tinimui mažinti naudokite šalčio paketus ar ledą ( įvyniotą į medžiagą) pridėdami jį iš išorės ties operuota sritimi. Šaltį naudokite iki 24-36 valandų po chirurginės intervencijos. Tinimas pradės mažėti trečią dieną po operacijos.

Ką daryti jei  po rovimo skauda?

Jei jaučiate skausmą, išgerkite Paracetamolio 500mg ar Ibuprofeno 400mg po 1 tab. kas 4-6 valandas. Dideliam skausmui malšinti vartokite gydytojo išrašytus vaistus. Jei skausmas nemažėja 2 dienų laikotarpyje, prašome susisiekti su gydančiu gydytoju.

Ar galima valgyti po rovimo?

Nevalgykite 2 val. po danties rovimo, arba kol neatsistatys jutimai po nuskausminimo. Vėliau valgykite minkštą maistą, kol žaizda sugis tiek, kad galėtumėte pereiti prie įprastų mitybos įpročių. Venkite karšto, aštraus skonio maisto, kuris galėtų sudirginti gleivinę. Negerkite per šiaudelį, taip pat gazuotų gėrimų (bent 3 dienas).

 Kodėl po danties rovimo negalima rūkyti?

Rūkymas gali suardyti kraujo krešulį ir sukelti komplikacijas!

Ką galite jausti po rovimo?

 1. Kelias dienas gali būti apsunkintas išsižiojimas. Jis su laiku praeis.

2. Retais atvejais gali lengvai skaudėti ausį.

3. Kartais gali pradėti skaudėti gerklę. Kadangi gerklės raumenys yra šalia pašalinto danties, todėl patinimas po danties rovimo ir sukelia gerklės skausmą.

 4. 24-48 valandų laikotarpyje gali pakilti temperatūra. Tai normali organizmo reakcija į operaciją. Jei temperatūra pakiltų aukščiau 39 laipsnių Celsijaus, išgerkite Paracetamolio 500mg ar Aspirino 500mg. Jei temperatūra nekris, informuokite apie tai gydytoją.

7. Pajusite duriantį, aštrų kraštą ties žaizda – tai gali būti likęs aštrus kaulinis kraštelis, duriantis dantenas – jį nesunkiai galima pašalinti kito vizito metu arba su laiku jis aptirps ir simptomai praeis.