Periodontologija

Kas yra periodontologija?

Tai aplink dantis esančių audinių (dantenų, kaulo), burnos gleivinės gydymas ir profilaktika.

Ką pirmojo vizito metu atlieka gydytojas periodontologas?

Atvykus pirmą kartą pas gydytoją rekomenduojama turėti su savimi panoraminę rentgeno nuotrauką, rementis radiologiniu ištyrimu ir apžiūros metu gautais rezultatis bus nustatyta diagnozę, sudarytas gydymo planas bendradarbiaujant su kitais klinikos gydytojais, iškeliami tikslai ir duodamos rekomendacijos.

Kokias gydymo procedūras atleika gydytojas periodontologas?

Viena dažniausių procedūrų yra giliųjų dantų konkremetų valymas - kiuretažas. Šią procedūrą dažniausiai atleika per 2-3 vizitus, tokiu būdu yra pasiekiamas geresnis rezultatas.

Gigivektomija -  tai procedūra, kurios metu chirurgiškai pašalinama dalis dantenų audinių. Paprastai atliekama skalpeliu nupjaunant nepageidaujamą dalį dantenų krašto. Gingivektomija atliekama vietinėje nejautroje, todėl yra neskausminga.

Lopo operacija - tai chirurginis periodontito  gydymas, kurio metu yra atskiriamos dantenos nuo dantų šaknų, pašalinamas uždegiminių dantenų perteklius, išvalomos granuliacijos ir ištiriamas kaulas. Rezultate sumažėja dantenų gylis. Atliekant lopo operaciją, taikoma vietinė nejautra.  Viską atlikus, dantenos yra susiuvamos.

Danties šaknies rezekcija-  šios procedūros metu padaroma nedidelė anga kaule, prie danties šaknies esančio žydynio, išimamas židinys su kapsule, nupjaunama nedidelė šaknies viršūnės dalis, o pati šaknis uždengiama infekcijai nepralaidžia medžiaga, žaizda susiuvama. Ši procedūra nesunkiai pacientų toleruojama ir po operacinis periodas būna neskausmingas.

Hemisekcija-  norint išsaugoti krūminį dantį ir esant indikacijoms yra šalinama dalis pažeistos šaknies, paliekant kitas sveikas šaknis. Pilnai sugijus žaizdai, toks dantis dažniausiai protezuojamas kaip pavienis, arba jungiamas prie gretutinių dantų.

Liežuvio arba lūpos pasaitėlio plastika - esant trumpam pasaitėliu ir tai apsunkinti liežuvio ar lūpos judesiai, kalbą, gali būti skausminga ar net daro įtaką dantų padėčiai.  Dėl to pasaitėlyje padaromas nedidelis pjūvis ir šis atlaisvinamas.

Dantenų recesijos chirurginis gydymas - Šis būdas taikomas, kuomet dantenų recesijos procesas yra stipriai progresavęs ir datenų linijos grąžinimas į savo vietą negali būti atstatomas paparastais metodais. Gali būti atliekama minkštųjų audinių arba kaulo persodinimas. Minkštųjų audinių persodinimo metu audiniai paimami iš kitos burnos ertmės vietos, pvz.: gomurio ar sveikesnių dantenų. Persodinamas audinys pernešamas ir prisiuvamas prie atsitraukusių dantenų. Šis metodas yra efektyvus ir ilgaamžis, jei palaikoma gera burnos higiena. Pooperacinis laikotarpis nėra komplikuotas. Jei recesijos procesas pažeidžia žandikaulį, reikalingas kaulo persodinimas.