Ortopedinė odontologija

Dantų protezavimas leidžia atkurti stipriai pažeistus pavienius dantis, dantų grupes ar visą dantų eilę. Protezuojant išsprendžiamos kai kurios sąkandžio problemos, atkuriama kramtymo funkcija, o kai kuriais atvejais įmanoma ir ištiesinti dantis! Kuriame tobulą dantų estetiką naudojant naujausias medžiagas. Kiekvienam pacientui būsimos restauracijos medžiaga parenkama individualiai atsižvelgiant į esamus dantų pažeidimus ir paciento lūkesčius. Dažniausiai mūsų klinikoje naudojama keramikos (porceliano) medžiaga.

Pirmojo vizito metu...

Sudaromas individualus gydymo planas, atsižvelgiant į esamą situaciją ir paciento lūkesčius, pvz., galbūt pacientą domina tik dantų tiesinimas arba estetinis protezavimas. Priklausomai nuo aplinkybių, pasiūlomas tinkamiausias esamos problemos gydymo būdas.

Kas yra fiksuoti protezai?

Tai neišimami protezai,  vainikėliai, užklotai, laminatės arba tiltai. Šios restauracijos gali būti pagamintos iš keramikos, cirkonio arba metalo keramikos ir pritvirtintos pastoviuoju cementu.

Kuo skiriasi dantų vainikėlis nuo dantų užkloto?

Dantų vainikėlis, tai pilna vainikinės danties dalies restauracija, o užklotas, tai tik trūkstamos danties dalies atstatymas. Taip pat užklotas, tai puiki alternatyva didelei plombai. Esant didelei plombai ji greičiau susidėvi, tampa nesandari, yra daug silpnesnė, dantis gali įskilti arba net lūžti, tai gali baigtis danties netekimu. Šią problemą atitolina danties užklotas pagamintas iš keramikos, skirtingai nei plomba užklotas yra tikslus, keramikos medžiaga artima mūsų dantų audiniams, ji yra estetiška, tvirta, puikiai toleruojama mūsų organizmo! Šias restauracijas gaminame taikant CEREC technologiją. Keramikinio užkloto arba vainikėlio gamyba ir fiksavimas užtrunka tik apie 2-3 valandas.todėl dantų protezavimas Vilniuje – mūsų klinikoje – gali būti atliktas vieno vizito metu!

Kas yra dantų laminatės?

Laminatės – plonos keramikinės plokštelės, dengiančios priekinį danties paviršių. Laminačių pagalba ženkliai pagerinamas estetinis dantų vaizdas (galima parinkti spalvą, identišką natūraliai dantų spalvai, koreguojami dantų nuskilimai, nudilę dantys). Be to, laminatės leidžia vizualiai panaikinti dėl skirtingų priežasčių atsiradusius dantų emalio defektus, susiaurinti (jei reikia) tarp dantų esančius tarpus. Toks dantų atstatymo būdas ypač tausoja danties audinius. Laminatės dyla (dėvisi) lėčiau nei odontologinės plombos. Ši technologija - puiki alternatyva tiems pacientams, kurių atskiri dantys turi daug neestetiškų plombų. Laminatės  mažiau kaupia apnašą, taip pat jos yra atsparios dažomosioms medžiagoms, esančioms kai kuriuose maisto produktuose ar gėrimuose.

Išimami protezai, tai...

dalinės plokštelės, pilnos plokštelės bei lanko atraminiai protezai.

Išimamieji protezai burnoje laikosi dėl kabliukų, kurie tvirtinasi prie esamų dantų. Šių protezų pagrindinis trūkumas – tai matomi kabliukai, kurie su laiku tampa laisvesni ir dėl to protezas tampa ne toks stabilus. Išimamieji protezai šiuolaikinėje odontologijoje naudojami vis rečiau. Tačiau, esant dideliems pažeidimams, kai negalima protezuoti fiksuotais vainikėliais, yra atliekamas dantų protezavimas, taikant gydymą išimamais protezais.