KIEK LAIKO TRUNKA DANTIES ROVIMAS?

Nuo 5 iki 30 minučių.

Ar po danties rovimo galima skalauti burną?

Po danties ar šaknies rovimo žaizda kurį laiką gali pakraujuoti. Viena pagrindinių greito gijimo sąlygų yra krešulio susidarymas. Kyla rizika, kad skalavimas gali trukdyti krešėjimo procesui, todėl skalauti burną yra draudžiama.

AR GALI ATSIRASTI PATINIMAS?

Taip, patinimas po danties rovimo atsirasti gali, tai yra normali organizmo reakcija po chirurginės intervencijos. Tinimas turėtų mažėti trečiąją parą po operacijos, todėl pirmąsias dvi paras mažinti tinimą ir diskomfortą padeda šalčio ar į medžiagą įvynioto ledo paketai – reguliariai pridėkite ir palaikykite juos iš išorės, ties operuota sritimi.

KĄ DARYTI JEI SKAUDA?

Jei po danties rovimo juntamas skausmas, kas 4–6 valandas išgerkite po 1 tabletę Paracetamolio 500mg ar Ibuprofeno 400mg. Dideliam skausmui malšinti vartokite gydytojo paskirtus vaistus. Jei praėjus dviems dienoms skausmas nemažėja, prašome nedelsiant susisiekti su savo gydytoju.

AR PO PROCEDŪROS GALIMA VALGYTI?

Pirmąsias 2 valandas, ar tol, kol jutimai po nuskausminimo neatsistat, valdyti negalima. Vėliau, kol žaizda sugis, rekomenduojama valgyti minkštą maistą, vengti karšto ir aštraus maisto, bent 3 dienas negerti per šiaudelį.

AR GALIMA RŪKYTI?

Rūkymas gali sutrukdyti krešėjimo procesui ir sukelti komplikacijas, todėl rukyti po danties rovimo yra draudžiama.

KĄ JAUSITE PO ROVIMO?

1) Kelias dienas gali būti apsunkintas išsižiojimas.

2) Retais atvejais galite jausti lengvą ausies skausmą.

3) Kadangi Gerklės raumenys yra netoli dantų, todėl po danties rovimo galite jausti gerklės skausmą.

4) Gali pakilti temperatūra – tai normali organizmo reakcija. Jei temperatūra pakiltų aukščiau 39 laipsnių Celsijaus, išgerkite Paracetamolio 500mg ar Aspirino 500mg. Jei vaistai nepadeda normalizuoti temperatūros, informuokite savo gydytoją.

5) Gali būti, kad ties žaizda jusite duriantį aštrumą – tai likęs kaulinis kraštelis. Jį nesunkiai pašalinsime kito vizito metu arba su laiku jis aptirps, o simptomai praeis.