NAUJIENA – CEREC 3D TECHNOLOGIJA

Siekiant maksimaliai užtikrinti paslaugų kokybę, mūsų klinikoje visame pasaulyje pripažinta pažangiausia dantų atstatymo technologija CEREC CAD/CAM. „Užupio odontologijos centras“ – vienas pirmųjų Lietuvoje, savo darbe pritaikęs šią technologiją.

Skaitmeninė CEREC 3D technologija ypatinga tuo, kad ją sudaro kompiuterinė danties skenavimo ir modeliavimo sistema (CAD) bei labai tikslus mikroprocesoriaus valdomas restauracijų gaminimo prietaisas (CAM).

Ši gydymo metodologija padeda keramikos restauracijas – užklotus, vainikėlius, laminates ir dalinius vainikėlius – atlikti tvirtai, tiksliai ir estetiškai. Taip efektyviausi dantų atstatymo rezultatai pasiekiami per maksimaliai trumpą gydymo laiką.

KAIP VEIKIA CEREC 3D TECHNOLOGIJA?

Pažeista danties dalis yra nušlifuojama, o tuomet CEREC kamera dantis nuskenuojamas. Skaitmeninių atspaudų gamybai naudojamas labai tikslus lazerinis skeneris CEREC Bluecam. Šis metodas itin greitas ir patogus. Gavus nuskenuotą informaciją sukuriama pažeisto danties restauracija.

Jei informacijos šiam veiksmui trūksta, pati techninė ir programinė įranga pateikia pažeisto danties formos bei kitų parametrų pasiūlymus. Kai restauracija sumodeliuojama kompiuteryje, tikslūs duomenys perduodami frezavimo įrangai, kuri per 10–15 minučių iš keramikos blokelio išpjauna tikslią restauraciją, jau paruoštą cementavimui.

Pagaminta restauracija pakartotinai pamatuojama,  dažoma, glazūruojama ir pricementuojama.

PRIVALUMAI

Šis restauravimo būdas yra be galo tikslus ir greitas – restauracijos pagaminimas ir jos pricementavimas užtrunka 3–4 val. Taip pat, keramikinė restauracija artima danties audinių struktūrai, pasižymi tvirtumu ir yra estetiška.