Kas yra endodontija?

Endodontija – tai viena iš odontologijos sričių, kuri išsiskiria tuo, kad visas darbas vyksta danties viduje, t. y. danties šaknies kanaluose. Endodontinis gydymas yra viena iš daugelių mūsų klinikos sričių, kurioje specializuojasi aukštos kvalifikacijos gydytojai odontologai.

Endodontnio gydymo metu, danties šaknies kanalai išvalo instrumentais nuo danties pulpos („nervo“). Endodontinis gydymas yra atliekamas tuo atveju, kai danties pulpą paveikia infekcija, uždegimas ar įvykus danties traumai. Viena iš pagrindinių infekcijos ar uždegimo atsiradimo priežasčių yra negydytas dantų ėduonis. Pašalinus danties „nervą“ danties kanalai yra suformuojami ir užplombuojami hermetiška medžiaga.

Kokius simptomus verta įsidėmėti?

  • Užsitęsęs danties maudimas/skausmas be priežasties.
  • Padidėjąs danties jautrumas į šaltą ir/ar karštą dirgiklį.
  • Danties jautrumas kramtant, liečiant.
  • Žando patinimas.
  • Ant dantenų atsiradusi fistulė t. y. susidaręs kanalas jungiantis infekcijos židinį su išore iš jo gali sunktis eksudatas.

Jeigu aptikote vieną iš šių simptomų kviečiame apsilankyti mūsų klinikoje detaliam dantų ištyrimui!

Verta žinoti, kad esant danties pažeidimui ar lėtiniai pulpos infekcijai simptomų gali ir nebūti.

Kokie privalumai šio gydymo?

Pagrindinis endodontinio gydymo privalumas yra tas, kad danties traukimas yra atitolinamas. Įvertinus danties būklę dažnai pasiūlomas endodontinis gydymas, po kurio dantis yra restauruojamas.

Kokie trūkumai šio gydymo?

Endodontiškai gydytas dantis ilgainiui patamsėja, dantis nereaguoja į jokius dirgiklius dėl to esant danties gedimui nejaučiamas danties jautrumas ar skausmas. Padidėja danties šaknies skilimo rizika ar danties lūžis, dėl padidėjusios danties apkrovos.

Kodėl verta pasirinkti mus endodontinio gydymo atlikimui?

Nes endodontinis gydymas Vilniuje yra atliekamas gausią patirtį šiose srityje turinčios gyd. Sandros Rakauskienės. Darbo metu yra naudojamas mikroskopas, dėl kurio gydymas tampa daug tikslesnis ir patikimesnis.

Kaip ilgai užtrunka endodontinis gydymas?

Gydymo trukmė priklauso nuo darbo sudėtingumo ir kanalų skaičiaus, dažniausiai gydymas užtrunka du vizitus.